Dark Void PC

Aşağa gitmek

Dark Void PC

Mesaj tarafından celil lebron23 Bir C.tesi Ocak 23, 2010 12:40 pm


DARK VOİD

Dark Void’te hem gerçek, hem de hayal ürünü silahlar bulunuyor. Ölen insanlardan aldığımız silahlar, gerçek dünyada karşımıza çıkan, öldürdüğümüz uzaylılardan aldığımız silahlar ise yapımcıların hayal gücüne dayanan modellemelerden oluşuyor. Oyunda genel olarak mermi veya silah sıkıntısı çekmiyoruz. Çünkü düşmanlar üzerimize akın akın geliyorlar. Dolayısıyla ölen düşmanlarımızın gerisinde bıraktıkları cephane bize fazlasıyla yetiyor. Çatışmalarda ise genel olarak siper alma ve uçuş sistemini kullanıyoruz. Oyunun ilk başında uçuş sistemine sahip değiliz. Fakat Jet Pack’i aldıktan sonra uçarakta düşmanlarımıza ateş etme şansımız oluyor. Tabi bu siper alma olayına göre biraz daha zor oluyor diyebilirim. Dark Void’teki siper alma sistemi iyi düşünülmüş. Bulunduğumuz ortama göre bir ağacın ya da bir kaya parçasının arkasına geçerek, düşmanlarımıza buradan ateş açabiliyoruz. Siper alırken, ya düşmanım yanıma kadar gelirse veya arkama dolaşıp beni zekice öldürürse gibi, yapay zeka unsuru gerektiren şeyleri düşünmenize gerek yok. Dark Void’teki tüm karakterler yapay zeka yönünden fazlasıyla eksik. Tek yaptıkları şey, bizim gibi siper almak ve ateş etmek.
Oyunda yapay zeka yönünden zayıf olan sadece karşınıza gelen düşmanlarınız değil. Mesela oyunun hemen başlarında bir köye uğruyorsunuz. Oradaki insanlar bile size tepkisiz. Mal mal bakıyorlar. Hiçbir tepki vermiyorlar. Kafaları siz ne tarafa giderseniz o yöne doğru dönüyor. Zaten canlı olduklarını da ben bu sayede anlamıştım.
Dark Void’te silahlarımızı upgrade edebiliyoruz. Öldürdüğümüz düşmanlarımızdan çıkan sarı şeyler silahlarımızı geliştirmemize yarıyor. Silahlarımızı geliştirmek için oyun içinde karşımıza çıkan bavul tarzı şeylerin yanına gidip “C” tuşuna basıyoruz. Çıkan menüden istediğimiz silahımızı upgrade edebiliyoruz. Ayrıca her bölümü bitirdikten sonra bu menüler yine karşımıza geliyor. Yani bölüm sonlarında da silahlarmızı upgrade etme şansımız oluyor.

Genel Yorum:

Dark Void hiçte abartıldığı gibi bir oyun olmamış diyebilirim. Belki bu kadar reklam yapılmamış olsaydı, oyun hakkındaki eleştiriler daha az olabilirdi. Fakat bu kadar reklamdan sonra piyasaya böyle vasat bir yapım sürmek gerçekten kötü bir fikir. Oyunun grafikleri o kadar da iyi değil. Ara videolar son derece özensiz yapılmış. Gerçek uçuş deneyimi falan aramayın, hüsrana uğrarsınız. Eğer aksiyon tarzı oyunları seviyorsanız Dark Void sizler için değişik bir alternatif olabilir. Fakat sadece uçuş deneyimini çok met ettiler o yüzden alıp deneyeceğim diyorsanız uzak durun derim. Unutmayın… Herkes oyun oynar!
avatar
celil lebron23
Çaylak Üye

Mesaj Sayısı : 168
Kayıt tarihi : 06/01/10
Yaş : 21

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz